close
دانلود آهنگ جدید
نکاتی در مورد Angular 5

یک توسعه دهنده .Net

نکاتی در مورد Angular 5

برای استفاده از فایل های Css  و  Js  خارجی در پروژه ابتدا آنها را در پوشه assets قرار می دهیم. برای استفاده از فایل های Css  دو راه وجود دارد راه اول ) استفاده از فایل styles.css که در پوشه src وجود دارد . به این صورت که استایل هایی که می خواهیم در سراسر برنامه اعمال کنیم را در آن قرار میدهیم   اما نکته ای که باید به آن توجه کرد این است که درصورت بالا بود حجم فایل ها از لحاظ بهینه بودن به مشکل بر میخوریم و این فایل ها به صورت چند در خواست (در خواست http) به سمت سرور…

نکاتی در مورد Angular 5

نکاتی در مورد Angular 5 261
  • به قلم
  • ارسالی در تاریخ : چهارشنبه 28 شهريور 1397 ساعت 17:21

برای استفاده از فایل های Css  و  Js  خارجی در پروژه ابتدا آنها را در پوشه assets قرار می دهیم.

برای استفاده از فایل های Css  دو راه وجود دارد

راه اول ) استفاده از فایل styles.css که در پوشه src وجود دارد . به این صورت که استایل هایی که می خواهیم در سراسر برنامه اعمال کنیم را در آن قرار میدهیم

 

اما نکته ای که باید به آن توجه کرد این است که درصورت بالا بود حجم فایل ها از لحاظ بهینه بودن به مشکل بر میخوریم و این فایل ها به صورت چند در خواست (در خواست http) به سمت سرور بارگذاری میشوند.

دوم) در روش دوم ما فایل ها را به صورت مستقیم در .angular-cli.json تعریف میکنیم در این روش هنگام انتشار آنگولار خود بهینه سازی فایل ها را بر عهده می گیرد و انها را فشرده و زشت میکند(غیر قابل مفهوم).

 

و اما فایل های Js

برای این فایل ها نیز 2 روش وجود دارد

روش اول مانند روش بالا ما اسکریپت های سراسری را در فایل .angular-cli.json تعریف میکنیم تا علاوبر سراسری تعریف کردن اسکریپت ، بتوانیم از آن در تایپ اسکریپت (type script : ts) نیز استفاده کنیم مثلا می خواهم از یک پلاگین  جی کوئری در فایل ts  خودمان استفاده کنیم. ما آدرس را در بخش scripts  وارد میکنیم. که دقیقا زیر بخش styles (برای وارد کردن فایل های css  ما) قرار دارد.

 

 

و روش دوم این است که در فایل Index.html که در آدرس src وجود دارد قرار دهید. این روش برای فایل های Js قالب های از پیش آماده شده خوب میباشد (یعنی فایل هایی که ما نیازی به آن در تمامی صفحات یا در کد نویسی در تایپ اسکریپت نداریم)