close
دانلود آهنگ جدید
یک توسعه دهنده .Net - 2

یک توسعه دهنده .Net

یک توسعه دهنده .Net - 2

یک توسعه دهنده .Net

یک توسعه دهنده .Net - 2

در پست قبلی گفتم که چطوری باید متد های GET  و  POST  Handler را چطوری در Razor Page  بسازیم و بیشتر هم روی Post  صحبت کردیم. حالا می خواهم بررسی کنم چطور به  method Handler  که ساختیم از طریق Url  به آن دسترسی داشته باشیم.در واقع این مکمل پست قبلی هست.

پنجشنبه 10 آبان 1397 247 ادامه مطلب

می توانیم کد و مدل در یک فایل .cshtml  یا درون فایل code behind که مختص فایل cshtml قرار بدهیم -  پسوند فایل code behind این cshtml.cs  است.

Razor page Handlers  یا متدهای Handler راهی برای اتصال درخواست های کاربر به متد های ما هستند. درخواست ها از فایل cshtml  آمده است.

 (Handler یعنی مدیریت کننده یا اداره کننده - همینطوری گفتم یک وقتی اگر سوال پیش اومد معنیش چی هست)


پنجشنبه 10 آبان 1397 192 ادامه مطلب

دستور Switch در سی شارپ 7 pattern-matching جدیدی معرفی کرده است. قبلا دستور switch فقط شامل نوع string  بود و برای مقایسه مقادیر string  به کار برده میشد ولی در سی شارپ 7 قابلیت های جدید و جذابی به آن اضافه شدخ

یکشنبه 06 آبان 1397 178 ادامه مطلب
ساخت و دریافت QueryString  در MVC Core

QueryString به پارامتر هایی در Url است مثلا espiar.ir?qs=querystring

و اگر چند پارامتر باشند با & از هم جدا میکنیم مثلا   espiar.ir?qs=querystring&qu2=querystring2

پس  در آدرس Url  با ? شروع میشود و اگر جندتا باشند با & از هم جدا میشوند          

url ? name1 = value1 & name2 = value2 (برای خوانایی فاصله گذاشتم نباید فاصله داشته باشد)

حالا نحوه ساخت و دریافت این query string  ها را بررسی میکنیم

شنبه 21 مهر 1397 177 ادامه مطلب
کلاس ها و ساختارها (Classes و Structs) قسمت 1

بخش اول از راهنمای برنامه نویسی سی شارپ 

کلاس ها و سازه ها (Classes و Structs)

Class ها و Structs ها دو ساختار معمول در .NET Framework هستند. هر یک از اینها یک ساختار داده هستن که مجموعه ای از داده ها و رفتارهایی که متغلق به یک واحد منطقی هستند را encasulate (در محفظه قرار دادن - مخفی کردن) میکنند . داده ها و رفتار ها اعضای کلاس یا ساختار هستند، که شامل متد ها (methods) ، خاصیت ها (properties) و رخداد ها (events) و غیره که در ادامه درباره آنها توضیح میدهیم

سه شنبه 17 مهر 1397 351 ادامه مطلب
کوچ از وب سایت به وبلاگ!

به یاد دارم زمانی که می خواستم وب سایت خودم رو طراحی کنم چه شوقی داشتم. اولین کارم طراحی سایت خودم بود ! سایت رو با mvc 5  طراحی کردم و یک هاست ویندوز 500 مگاباتی خریدم 75 تومان و سایت رو طراحی کردم بعد از چند وقت سایت رو دوباره با امکانات جدید طراحی کردم و همه کارشو از صفر تا صد رو خودم انجام دادم (هر چند خیلی قشتنگ نبود ولی چون کار خودم بود لذت میبردم).

چندوقت پیش حدود یک ماه بود می خواستم سایتم رو با پوسته آماده بازنویسی کنم که درگیر یک پروؤه شخصی دیگر شدم (و فعلا هم در حال آماده سازی اون هستم) و نشد که باز نویسی کنم تا امروز فاکتور تمدید هاست 500 مگی اومد (، چند گرفته بودم و سالی چند تمدید می کردم ؟ 75 هزار تومان). با مشاهده فاکتور جدید متوجه فشار تحریم ها بر روی اینترنت و هاست های داخلی شدم ! قیمت تمدید امسال از 75 هزار تومن به 200 هزار تومن تغییر کرد ! بله به بیش از 2 برابر ! یعنی 200 هزار تومان برای 500 مگابایت هاست !  به عبارت دیگر هر 1 مگابایت 400 تومان ! البته توجه دارید که واحد پول ما ریال است نه تومان! و با این سرایط اقتصادی تصمیم گرفتم سایت رو تمدید نکنم و روی بیاورم به وبلاگ (ع) !

امروز هم همه پست های وب سایت رو منتقل کردم به این وبلاگ پس اگر تاریخ هارو دید همه مال امروز هست تعجب نکنید ! چون حال نداشتم دیگه تاریخ پست ها رو هم درست کنم !

همه کشور های جهان پیشرفت میکنند ما پس رفت !

 

Hello WebLog!

اوه در این پست چقدر تعجب کردم! (!)

چهارشنبه 28 شهريور 1397 215 ادامه مطلب

گاهی وقت ها پروژه را فقط با تیک mvc آغاز میکنید ولی بعد ها بنابه دلایلی باید به پروژه خود web api  اضافه کنید.

اگر ابتدا ساخت پروژه تیک های mvc و web api  را زده باشید که مشکلی نیست ولی اگر تیک web api  را نزده باشید چی ؟

چهارشنبه 28 شهريور 1397 166 ادامه مطلب