close
دانلود آهنگ جدید
همه دسته ها

یک توسعه دهنده .Net

همه دسته ها

همه دسته ها

همه دسته ها

همه دسته ها

خدا حافظ رزبلاگ ، سلام ویرگول

خوب بالاخره بعد از مدت کوتاهی که مهمان رزبلاگ بودم تصمیم گرفتم برای راحتی خودم و شما به ویرگول کوچ کنم تا حداقل کد ها خوانایی بیشتری داشته باشند.

اگر دوست داشتید من را در ویرگول بیابید این آدرس من هست : https://virgool.io/@espiar

از رزبلاگ برای این مدت ممنونم خدا نگهدار


شنبه 25 اسفند 1397 179 ادامه مطلب
کار با Async/Await در Xamarin

در زامارین و حتی غیر از زامارین بعضی از متد ها هتند که نمایتوانیم مقدار بازگشتیشان را تغییر دهیم (مثلا GetView در اندروید یک متدیست که توسط سیستم عامل اتدروی فراخوانی میشود و ما نمی توانیم مقدار بازکشتی اس را تغییر دهیم) پس چون نمیتوانیم مقدار بازگشتی را تبدیل به Task یا Task<T>  که مقدار بازگشتی کلمه کلیدی async  هستند، نمیتوانیم از کلمه async  استفاده کنیم و چون await  همیشه با async  میاد پس نمیشود از await هم استفاده کرد ! پس در نتیجه درون متد ها نمیتوانیم از متدهای async دیگر نیز استفاده کنیم!

سه شنبه 13 آذر 1397 201 ادامه مطلب
ارسال  درخواست POST به RazorPage Handler و آپلود فایل به صورت Ajax

برای ارسال درخواست Post به سمت یک Razor Pages Handler Method باید RequestVerificationToken فرم هم ارسال بشود تا بتوانیم وارده هندلر Post  مان شویم

در این مطلب من میخواهم از طریق یک درخواست ajax یک فایل (تصویر) را در سمت سرور (Handler method post) آپلود کنم

یکشنبه 13 آبان 1397 769 ادامه مطلب

در پست قبلی گفتم که چطوری باید متد های GET  و  POST  Handler را چطوری در Razor Page  بسازیم و بیشتر هم روی Post  صحبت کردیم. حالا می خواهم بررسی کنم چطور به  method Handler  که ساختیم از طریق Url  به آن دسترسی داشته باشیم.در واقع این مکمل پست قبلی هست.

پنجشنبه 10 آبان 1397 247 ادامه مطلب

می توانیم کد و مدل در یک فایل .cshtml  یا درون فایل code behind که مختص فایل cshtml قرار بدهیم -  پسوند فایل code behind این cshtml.cs  است.

Razor page Handlers  یا متدهای Handler راهی برای اتصال درخواست های کاربر به متد های ما هستند. درخواست ها از فایل cshtml  آمده است.

 (Handler یعنی مدیریت کننده یا اداره کننده - همینطوری گفتم یک وقتی اگر سوال پیش اومد معنیش چی هست)


پنجشنبه 10 آبان 1397 192 ادامه مطلب

دستور Switch در سی شارپ 7 pattern-matching جدیدی معرفی کرده است. قبلا دستور switch فقط شامل نوع string  بود و برای مقایسه مقادیر string  به کار برده میشد ولی در سی شارپ 7 قابلیت های جدید و جذابی به آن اضافه شدخ

یکشنبه 06 آبان 1397 178 ادامه مطلب
کوچ از وب سایت به وبلاگ!

به یاد دارم زمانی که می خواستم وب سایت خودم رو طراحی کنم چه شوقی داشتم. اولین کارم طراحی سایت خودم بود ! سایت رو با mvc 5  طراحی کردم و یک هاست ویندوز 500 مگاباتی خریدم 75 تومان و سایت رو طراحی کردم بعد از چند وقت سایت رو دوباره با امکانات جدید طراحی کردم و همه کارشو از صفر تا صد رو خودم انجام دادم (هر چند خیلی قشتنگ نبود ولی چون کار خودم بود لذت میبردم).

چندوقت پیش حدود یک ماه بود می خواستم سایتم رو با پوسته آماده بازنویسی کنم که درگیر یک پروؤه شخصی دیگر شدم (و فعلا هم در حال آماده سازی اون هستم) و نشد که باز نویسی کنم تا امروز فاکتور تمدید هاست 500 مگی اومد (، چند گرفته بودم و سالی چند تمدید می کردم ؟ 75 هزار تومان). با مشاهده فاکتور جدید متوجه فشار تحریم ها بر روی اینترنت و هاست های داخلی شدم ! قیمت تمدید امسال از 75 هزار تومن به 200 هزار تومن تغییر کرد ! بله به بیش از 2 برابر ! یعنی 200 هزار تومان برای 500 مگابایت هاست !  به عبارت دیگر هر 1 مگابایت 400 تومان ! البته توجه دارید که واحد پول ما ریال است نه تومان! و با این سرایط اقتصادی تصمیم گرفتم سایت رو تمدید نکنم و روی بیاورم به وبلاگ (ع) !

امروز هم همه پست های وب سایت رو منتقل کردم به این وبلاگ پس اگر تاریخ هارو دید همه مال امروز هست تعجب نکنید ! چون حال نداشتم دیگه تاریخ پست ها رو هم درست کنم !

همه کشور های جهان پیشرفت میکنند ما پس رفت !

 

Hello WebLog!

اوه در این پست چقدر تعجب کردم! (!)

چهارشنبه 28 شهريور 1397 214 ادامه مطلب